Üye değil misin?

GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008'e hoş geldin!

Konsept

Konsept

GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008

1

1.jpg
Birinci aşamada kayıt işlemleri ve açılışın ardından 3er dakikalık iş fikirleri sunulacak. Tüm topluluğu ikna için yalnızca 3‘er dakika zaman tanınacak. Bunun ardından cazib gelen fikir seçilecek.

2

2.jpg
Ikinci aşamada katılımcılar çalışma gurublarına ayrılıcak. Katılımcılar değişik uzmanlık alanlarına göre dağılıp iş planı, pazarlama, tasarlama, kodlama, finans planı ve hukkuk dallarında belirlenen fikir üzerine 2 gün boyunca çalışacak.

3

3.jpg
Üçüncü aşamada bütün katılımcılar bir araya gelerek sonuçlar görüşülecek. Özellikle iş planı ile ürünün ya da hizmetin ilk versiyonu sunulacak.

4

4.jpg
Son aşamada katılımcılar şirket kurma kararı için bir araya gelecekler. Kurma kararı çıkarsa, yönetime aday olan katılımcılar kendilerini tanıtacak ve ardından ilk yönetim kurulu seçilecek.GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008

Amerika Birleşik Devletleri´nde 2007 yılında başlatılan ve internet tutkunlarının geliştirdikleri dünyanın ilk ticari fikir platformu olarak tanınan, bu güne kadar sadece ABD, Almanya ve İsrail´de organize edilen startupweekend isimli etkinlik, 29-30 Kasım 2008 tarihleri arasında İstanbul´da „GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008” adıyla organize ediliyor.

Fikirlerinizi gerçekleştirin

İstanbul´da yapılacak olan etkinlikte Türkiye´deki internet tutkunlarına ticari fikirlerini tanıtma ve gerçerkleştirme fırsatı verilecek. Haftasonu boyunca devam edecek etkinlik süresince katılımcılara girişim fikirlerini sunmaları için üçer dakikalık süre verilecek. Her katılımcı üç dakika içerisinde sunumunu yapacağı fikre diğer katılımcıları ikna etmeye çalışacak. Fikirler sunulurken hedef kitle ve girişimin dayanağı özellikle önem taşıyacak.

Şirketinizi beraber kurun

Yapılan sunumların ardından katılımcılardan en fazla oyu alan girişim fikri, üzerinde çalışılmak üzere seçilecektir. Seçilen fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından aynı gün etkinlik sonunda tüm katılımcıların ortaklığıyla şirket haline dönüştürülecektir. Etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacaklardır.
Tags

Son düzenleme: Ferit Demir tarafından 08.11.2008 - 12:46 tarihinde.

Buradan giriş yap:

Not a member of this network?

Alternative logins

You can use an account of a third party.

Komünite detayları

 • Search for:

 • Komünite adı

  GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008
  Startupweekend Istanbul 2008

 • Kurucu

  Ferit Demir

 • Kuruluş

  13.06.2008

 • Members

  381

 • Dil

  Türkçe